امروز: دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
صادق صفایی

بیوگرافی و علت فوت صادق صفایی بازیگر و کارگردان سینما

زیت نت : صادق صفایی متولد ۲۶ آبان ۱۳۴۰ ، کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و همچنین عضو هیئت علمی دپارتمان نمایش دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران بود. او دو بار در جشنواره فیلم فجر برای بازیگری جایزه دریافت کرده‌است. صفایی فعالیت بازیگری در سینما را با بازی در فیلم «کرخه تا راین» ابراهیم حاتمی کیا آغاز کرد که در همان سال موفق به دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد از جشنواره فجر شد.

 صادق صفایی

بیوگرافی و علت فوت صادق صفایی بازیگر و کارگردان سینما

 

وی در سال ۱۳۷۹ رسماً به عضویت هیئت علمی دپارتمان نمایش دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران درآمد و تاکنون به تدریس در آنجا مشغول بود.
«آژانس شیشه ای»، «قاعده بازی»، «خوابگاه دختران»، «وقتی همه خواب بودند»، «من و زیبا»، «فردا» و … از جمله فیلم های این بازیگر هستند.

صادق صفایی از دوران تحصیل گرایش شدیدی به هنر نمایش داشت، اما پس از اخذ دیپلم متوسطه بعلت تعطیلی دانشگاه هنر به مرکز تربیت معلم رفت و در سال ۱۳۶۲ از آنجا فارغ‌التحصیل شد. به دلیل علاقه فراوان به هنر یکسال بعد با شرکت و قبولی در کنکور سراسری به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۶۸ در رشته کارگردانی تئاتر فارغ‌التحصیل گردید.صفایی در مسیر ادامه تحصیلات به دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس رفت و در سال ۱۳۷۳ موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته کارگردانی و بازیگری شد.

صادق صفایی نزدیک به سی سال سابقه تدریس در مراکز علمی و هنری مختلف را داشت که به عنوان نمونه می‌توان از دانشگاه سوره، دانشکده هنر دانشگاه آزاد تهران، مرکز آموزش حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مؤسسه آموزش عالی سوره اصفهان، دانشگاه آزاد اراک نام برد. وی در سال ۱۳۷۹ رسماً به عضویت هیئت علمی دپارتمان نمایش دانشکده هنرهای نمایشی وموسیقی دانشگاه تهران درآمد و تاکنون به تدریس در آنجا مشغول می‌باشد. صفایی در سال ۱۳۸۲ به عنوان استاد مهمان به دانشگاه ایالتی وارونژ روسیه دعوت شد و یکسال در آنجا تدریس کرد.

بیشتر بخوانید  رحمان در سریال یاغی کیست؟ بیوگرافی کامل مهدی حسینی نیا + تصاویر

 

صادق صفایی

 

متاسفانه صادق صفایی بازیگر، کارگردان و مدرس سینما و تئاتر ساعتی قبل در تاریخ ۵ شهریور ماه ۱۴۰۰ بر اثر سکته قلبی درگذشت.

 

 

روحش شاد و یادش گرامی باد♥

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد.