امروز: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
تغذیه مناسب

تغذیه مناسب و مواد غذایی لازم برای ۵۰ ساله ها

مجله ایننرنتی زیت نت : بدن انسان در سنین مختلف زندگی برای تغذیه نیازهایی دارد که باید این نیاز ها را به صورت درست برطرف کند تا بدنی سالم و سرحال داشته باشد. این مواد مغذی شامل هرم کامل مواد غذایی است .(از انواع نان ها گرفته تا لبنیات مختلف ،گوشت و پروتئین ها و میوه ها و سبزیجات و …)

 

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب و مواد غذایی لازم برای ۵۰ ساله ها

 

اما آیا مصرف همه این مواد خوراکی در تمام سنین یکسان باید باشد؟ پدر و مادر و بزرگتر های همه ما در خانه شاید به دلیل بیماری و یا نیاز بدنشان باید در تغذیه خود نکاتی را رعایت کند. مصرف بسیاری از این مواد غذایی برای برخی ها ضروری می باشد.

مواد مغذی ضروری برای ۵۰ ساله ها:

به گفته محققین علوم تغذیه، تمام افراد از سن ۵۰ سالگی به بعد، به دلیل تغییرات ناشی از افزایش سن باید بیش از گذشته در مورد تنوع مواد غذایی مصرفی و انواع ریز مغذی های مورد نیاز بدنشان مطلع باشند. در این میان مصرف برخی از املاح و مواد مغذی بیشتر توصیه می شود که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب و مواد غذایی لازم برای ۵۰ ساله ها

 

ویتامین د: مطالعات نشان می دهد افراد بزرگسالی که سطح ویتامین د خونشان در پایین ترین میزان است، دو برابر بیشتر از سایر افراد در معرض مرگ و میر زودرس قرار می گیرند.
کلسیم: بررسی ها نشان می دهد پس از یائسگی زنان سه تا پنج درصد تراکم استخوانشان را سالانه از دست می دهند. این کمبود حتما بایستی از طریق برنامه غذایی مناسب و در صورت تشخیص پزشک با تجویز مکمل ها برطرف شود.
پروبیوتیک ها، اسیدهای چرب امگا ۳، منیزیم و مواد غذایی حاوی فیبر خوراکی مواد دیگری هستند که حتما بایستی در برنامه غذایی این گروه سنی گنجانده شوند.

بیشتر بخوانید  مواد غذایی مورد نیاز بدن و رژیم غذایی صحیح
ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد. کدین