امروز: سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
خوردن میوه قبل یا بعد غذا

میوه را قبل غذا بخوریم یا بعد غذا؟

زیت نت : یکی از سوالاتی که ذهن اکثر افراد را برای دورهمی ها و مهمانی ها درگیر می کند این است که آیا میوه را باید قبل غذا بخوریم یا بعد آن . ما در این مقاله به سوال شما پاسخ می دهیم با ما در ادامه همراه باشید.

 

میوه را قبل غذا بخوریم یا بعد غذا

میوه را قبل غذا بخوریم یا بعد غذا؟

 

خیلی از افراد مصرف میوه را به زمان خاصی محدود می‌کنند. مثلا گفته میشود که میوه را با فاصله از غذا یا با معده‌ی خالی باید خورد. چون اگر غذا با میوه داخل معده قرار بگیرد، باعث ایجاد مشکلات گوارشی میشود.

این باور غلط می باشد. میوه‌ها سرشار از فیبر هستند و مصرفشان قبل از غذا یا حتی همراه با غذا میتواند در شما احساس سیری ایجاد کند که این کار به کاهش وزن کمک میکند. علاوه بر این فیبر میوه‌ها باعث بهتر شدن عملکرد دستگاه گوارش هم‌ میشود.
استفاده از میوه بعد از غذا به عنوان دسر هم گزینه‌ی مناسبی خواهد بود؛ انتخاب بهتر نسبت به دسرهایی که دارای شکر افزودنی هستند.

تنها موردی که راجع به میوه تاکید می‌کنیم این است که مصرف متعادل آن باید در نظر گرفته شود. استفاده بیش از حد و زیاده‌روی کردن در مصرف میوه همراه با غذاهای چرب، به معده فشار آورده و رفلاکس معده را تشدید می کند. در کل رعایت کردن تعادل در مصرف انواع مواد غذایی اصل بسیار مهمی می باشد که باید به آن توجه کنیم.

پس زمان مناسب برای مصرف میوه وجود ندارد، از این ماده‌ی غذایی سرشار از ویتامین هر زمانی از روز میشود استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  مصرف این 8 خوراکی باعث ایجاد یبوست می شود

مصرف میوه در افراد دیابتی: بیشتر افراد مبتلا به دیابت از مصرف میوه میترسند و حتی دیده شده که این گروه غذایی رو به کل حذف کرده اند.

برخی از میوه‌ها قند خون را بالا میبرند ولی بخاطر فیبری که دارند باعث میشوند که قند به آهستگی در بدن جذب شود و قند خون به یکباره بالا نرود. از طرف دیگر ویتامینها و آنتی اکسیدانهایی که برای بدن ضروری هستند هم تامین میشود. تنها محدودیتی که برای افراد دیابتی توصیه میشود این هست که بیشتر از ۲ عدد میوه را در کنار هم استفاده نکنند.

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد.