امروز: یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
تمیز کردن کفش سفید و انواع کتونی های رنگ روشن

تمیز کردن کفش سفید و انواع کتونی های رنگ روشن با مواد موجود در خانه

کفش های کتانی سفید، بسیار شیک و زیبا هستند. سفید با تمام رنگ‌ها ست می شود. کفش سفید با هر رنگ شلوار، استایلی خاص و شیک می سازد. اما این زیبایی با کدر و کثیف شدن کفش های سفید و رنگ روشن از بین می رود. کفش های درخشان و تمیز نگاه‌ها را به سمت خود می کشانند. افراد زیادی طرفدار پر و پا قرص کتانی های سفید هستند. اما به دلیل اینکه کفش های سفید در کمترین زمان کدر، زرد و کثیف می شوند، از خرید آن‌ها صرف نظر می کنند. شما می توانید پس از انجام چند روش به سادگی کفش های سفید اما کثیف خود را مانند قبل تمیز و زیبا کنید. در ادامه نحوه تمیز کردن کتانی های سفید را با مواد موجود در خانه مطالعه می کنیم.

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است! برای محافظت از کفش ها، آنها را در محیطی عاری از گرد و غبار، داخل جعبه کفش و با روکش کفش نگهداری کنید. همچنین اسپری محافظ کفش سفید، یکی دیگر از گزینه های عالی برای تمیز نگه داشتن کفش است. این اسپری ها از ایجاد لک و کثیفی روی کفش تا حدودی جلوگیری می کنند. به محض ایجاد شدن لکه آن را تمیز کنید. اجازه ندهید کفش های سفید به شدت کثیف شوند. زیرا تمیزکردن لکه های قدیمی و کهنه کمی دشوار است.

به هر حال باید بدانیم برای تمیزیِ کفش های سفید از چه راهکارهایی استفاده کنیم. انجام یک گام اشتباه می تواند آنها را زرد کند. یا بیش از حد سفید، یا به طور ناموزون تمیز کند.

بیشتر بخوانید  چگونه خط خطی های مدادرنگی و خودکار را از روی دیوار گچی پاک کنیم؟

تمیز کردن کتونی سفید زرد شده

روش های تمیز کردن کفش و کتانی های سفید

مایع ظرفشویی و آب گرم :

اگر لکه و کثیفی های کفش شما کهنه نیست، ساده‌ترین روش برای از بین بردن کثیفی های رویه و زیره کفش استفاده از مایع ظرفشویی است.

 • قبل از شروع کار، کثیفی یا گل اضافی را با یک پارچه مرطوب از روی کفش جدا کنید.
 • مقداری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید.
 • با یک مسواک آغشته به مخلوط مایع ظرفشویی کفش را مسواک بکشید.
  در نهایت، سطوح کفش را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید.
  اجازه دهید کفش ها در هوای آزاد خشک شوند.

استفاده از جوش شیرین و مایع ظرفشویی

جوش شیرین یک تمیزکننده فوق العاده است. برای تمیزکردن کفش های سفید، یا زیره های سفید رنگ کفش مراحل زیر را انجام دهید.

مقداری مایع ظرفشویی را با جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر بدست آمده را به وسیله مسواک به کفش های سفید، یا زیره های کثیف سفید رنگ کفش بمالید. کمی صبر کنید. کفش را کنار بگذارید. پس از چند دقیقه با یک دستمال یا اسفنج مواد را از روی کفش پاک کنید. در صورت امکان بشویید.

تمیز کردن کفش های سفید با جوش شیرین و سرکه

وسایل لازم :

 • مسواک
 • جوش شیرین
 • سرکه سفید
 • اسفنج یا دستمال توالت
 • نمک
 • مایع لباسشویی

مقداری مایع لباسشویی، کمی سرکه سفید، یک قاشق غ خ جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط می کنیم و کاملا هم می زنیم. یک مسواک اضافه یا فرچه برمیداریم. مخلوط را با مسواک به کفش بزنید. تمام سطح کثیف کفش را فرچه بکشید. با دستمال مرطوب مخلوط را از روی کفش پاک کنید.

بیشتر بخوانید  چگونه خط خطی های مدادرنگی و خودکار را از روی دیوار گچی پاک کنیم؟

با این روش می توان انواع کفش و کتانی را تمیز کرد. برای کفش های پارچه ای نیز می توانید از این روش استفاده کنید.

از بین بردن لکه های کفش سفید

تمیز کردن کفش های سفید با خمیردندان و پودر لباسشویی

خمیردندان و پودر لباسشویی در هر خانه ای یافت می شود. (استفاده از مایع لباسشویی به جای پودر لباسشویی مانعی ندارد.) با استفاده از ترکیب مقداری خمیردندان بی رنگ و پودر لباسشویی کفش های سفید خود را به راحتی تمیز کنید.

مخلوطی از خمیردندان و پودر لباسشویی تهیه کنید. مانند روش های قبل با کمک مسواک مخلوط را به کفش ها بزنید.

 

کفش های چرم سفید را چگونه تمیز کنیم؟

اگر کفش های چرمی سفید شما کثیف شده اند، نگران نباشید. با رعایت چند نکته و انجام روش های صحیح می توانید به راحتی آنها را تمیز کنید. در ابتدا لازم به ذکر است که کفش های سفید چرم را نباید به طور مستقیم در مقابل نور آفتاب نگهداری کرد. نور آفتاب باعث تغییر رنگ و زرد شدن کفش ها می شود.

مرحله اول : با یک پارچه کمی مرطوب گرد و غبار روی کفش را تمیز کنید.

مرحله دوم : با دستمال آغشته با کمی مایع ظرفشویی و آب گرم می توانید لکه های روی کفش را از بین ببرید. ( به یاد داشته باشید دستمال نباید کاملا خیس باشد. کمی مرطوب باشد کافیست. شستشوی کفش چرم از عمر آن می کاهد.) سپس با یک پارچه مرطوب تمیز باقیمانده مایع را از روی کفش تمیز کنید.

مرحله سوم : برای پاک کردن لکه های سرسخت و مقاوم روی کفش های سفید چرمی یکی از روش های زیر را انجام دهید.

 1. نصف فنجان روغن زیتون و یک چهارم فنجان سرکه سفید را با هم مخلوط کنید. مخلوط را به آرامی با اسفنج تمیز به کفش بزنید. پس از ۵ دقیقه با مسواک لکه های کفش را تمیز کنید. سپس با دستمال مرطوب تمیز کنید.
 2. از جوش شیرین و سرکه سفید خمیری تهیه کنید. خمیر بدست آمده را مانند روش های بالا به کفش بزنید. سپس پس از چند دقیقه مواد را از روی کفش تمیز کنید.
 3. با استفاده از کمی خمیردندان سفید کننده بی رنگ کفش های خود را مسواک بکشید. با دستمال مرطوب کفش ها را تمیز کنید.
بیشتر بخوانید  چگونه خط خطی های مدادرنگی و خودکار را از روی دیوار گچی پاک کنیم؟

تمیز کردن کفش با جوش شیرین و سرکه سفید

سخن آخر :

کفش های سفید خود را پس از مدتی استفاده تمیز کنید. اجازه ندهید لکه ها و کثیفی ها مدت زیادی روی کفش ها باقی بمانند. روش های بالا تست شده اند و برای پاکسازی انواع لکه های چربی، نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، آبمیوه و … از روی کفش های سفید بسیار موثر هستند.

برای تمیز کردن بندهای سفید و کفی های کفش، کافی است مقداری پودر لباسشویی و جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید. سپس بندها یا کفی های کفش را در این مخلوط قرار دهید. پس از مدتی آبکشی کنید.

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد. کدین