امروز: یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
چگونه خط خطی های روی دیوار را پاک کنیم؟

چگونه خط خطی های مدادرنگی و خودکار را از روی دیوار گچی پاک کنیم؟

نقاشی کشیدن بر روی خلاقیت کودکان تاثیر بسیار مثبتی دارد. این فعالیت هنری به کودکان امکان می‌دهد تا خلاقیت خود را بیان کنند و ایده‌های خلاقانه خود را به تصویر بکشند. نقاشی کشیدن به کودکان کمک می‌کند تا تخیل خود را تقویت کنند. باعث می شود تمرکز خود را بهبود بخشند و به مدت طولانی در یک فعالیت مشغول بمانند. اگر بخواهند خلاقیت خود را روی دیوار اجرا کنند، خوشایند نیست! افراد زیادی که در خانه کودک دارند، تجربه دیدن خط های مدادرنگی یا خودکار روی دیوار را داشته اند. نگران نباشید به سادگی و با مواد موجود در خانه می توان این خط ها از بین برد.

چگونه خط خطی های روی دیوار را پاک کنیم؟

چگونه خط خطی های روی دیوار را پاک کنیم؟

استفاده از آب و صابون :

ابتدا با استفاده از آب و صابون معمولی، دیوار را پاک کنید. مقداری صابون را رنده کنید و در آب داغ حل کنید. پس از سردشدن آب، از اسفنج یا پارچه نرم استفاده کنید و با حرکات دایره‌ای، خطوط روی دیوار را پاک کنید. در صورتی که لکه ها پاک نشدند، مراحل بعدی را انجام دهید.

استفاده از جوش شیرین :

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با نصف قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. اگر خیلی غلیظ شد، کمی آب اضافه کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. از یک مسواک قدیمی استفاده کنید، آن را در مخلوط خمیر آغشته کنید و آن را روی آثار مداد رنگی بمالید. تا زمانی که لکه ها ناپدید شوند، با حرکت دایره ای مسواک را روی خطوط بکشید. وقتی کارتان تمام شد، دیوار را با یک دستمال مرطوب تمیز پاک کنید.

بیشتر بخوانید  تمیز کردن کفش سفید و انواع کتونی های رنگ روشن با مواد موجود در خانه

چگونه خط خطی های روی دیوار را پاک کنیم؟

پاک کردن خطوط با خمیر دندان :

اگر خط خطی‌ها مقاوم هستند، می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید. برای این کار، خمیر دندان را روی خط خطی‌ها بمالید و با استفاده از یک مسواک نرم، آن‌ها را تمیز کنید. سپس با آب و صابون بشویید.

از بین بردن مدادهای روی دیوار با سرکه :

سرکه یک ماده آزمایش شده و واقعی برای پاک کردن تقریباً همه چیز است. از تمیز کردن پنجره‌ها گرفته تا شستن لباس‌ها. بودن سرکه در خانه برای تمیزی پارچه‌ها، مبل‌ها و فرش ها ضروری است. سرکه یک پاک‌کننده ملایم است که در از بین بردن خط های روی دیوار نیز موثر است. برای این کار سرکه را با آب مخلوط کنید. نسبت سرکه به آب ۲:۱ است. بنابراین، می توانید از ۲/۳ فنجان سرکه و ۱/۳ فنجان آب استفاده کنید. توصیه می شود از یک پد یا اسفنج برای تمیز کردن محل استفاده کنید.

استفاده از الکل برای پاک کردن خط های روی دیوار

اگر لکه ها مقاوم تر هستند، می‌توانید از الکل معمولی یا الکل ایزوپروپیلی استفاده کنید. الکل را روی پارچه نرم بریزید و به طور ملایم روی لکه ها بمالید. با حرکات دایره‌ای، لکه ها را پاک کنید. در این مرحله نیز، تست روی یک قسمت کوچک و پنهانی از دیوار را انجام دهید تا از هرگونه آسیب به رنگ دیوار جلوگیری کنید.

پاک کردن خط های روی دیوار با اسپری مو

استفاده از اسپری مو برای پاک کردن خطوط مداد از روی دیوار توصیه نمی‌شود. اسپری مو ممکن است باعث آسیب به رنگ دیوار شود یا خطوط مداد را بیشتر پخش کند. بهتر است از روش‌های دیگری که ذکر شد، مانند استفاده از آب و صابون، پاک کننده‌های خانگی یا الکل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  تمیز کردن کفش سفید و انواع کتونی های رنگ روشن با مواد موجود در خانه

 

راه های تمیز کردن کفش سفید

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد. کدین