امروز: سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
پناهگاه 100 میلیون دلاری مارک زاکربرگ در جزیره هاوایی

پناهگاه ۱۰۰ میلیون دلاری مارک زاکربرگ در جزیره هاوایی + جزئیات کامل

مارک زاکربرگ یکی از بنیانگذاران و مدیران عامل شرکت فیسبوک است. او در سال ۱۹۸۴ متولد شد و در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. مارک زاکربرگ به عنوان یکی از افراد تأثیرگذار و ثروتمند جهان شناخته می‌شود. رسانه های آمریکایی گزارش دادند که زاکربرگ در حال ساخت پناهگاه یا قلعه ای عجیب و مرموز است. مسئله ی عجیب این است که پناهگاه به طوری طراحی شده که تحت تاثیر هیچگونه انفجاری قرار نگیرد.

در شمال شرقی جزیره کائوآی هاوایی، در یک منطقه آرام بین مراکز توریستی کاپا و هانالی، یک پروژه ساخت و ساز مخفی عظیم در حال انجام است. این پروژه عظیم متعلق به غول رسانه های اجتماعی؛ مارک زاکربرگ است. او زمین این پناهگاه را در آگوست ۲۰۱۴ خریداری کرده است.

پناهگاه 100 میلیون دلاری مارک زاکربرگ در جزیره هاوایی

همه چیز درباره پناهگاه ۱۰۰ میلیون دلاری مارک زاکربرگ

مجتمع گسترده مارک زاکربرگ در جزیره کائوآی از بیش از دوازده ساختمان با دو عمارت مرکزی تشکیل شده است. این عمارت ها با تونلی به یک پناهگاه زیرزمینی ۵۰۰۰ فوت مربعی (۴۶۴.۵۱۵ متر مربع) با یک دریچه فرار که از طریق نردبان قابل دسترسی است، متصل می شوند.
اگر گزارش‌های رسانه‌ها را باور کنیم، مارک زاکربرگ، مخفیانه در حال آماده‌سازی پناهگاهی برای روز قیامت است. گزارش شده است که او در حال ساخت یک مجتمع ۱۰۰ میلیون دلاری در هاوایی است که با یک پناهگاه زیرزمینی و منابع غذایی و انرژی تکمیل می شود. این خانه که ” کولاو رنچ ” نام دارد، تا حدی ساخته شده است. این پروژه به یکی از گران ترین پروژه های ساخت و ساز شخصی در تاریخ مدرن تبدیل می شود. در صورت محاسبه با قیمت زمین، بیش از ۲۷۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. یعنی مبلغی حدود ۱۱,۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ایران!

پناهگاه 100 میلیون دلاری مارک زاکربرگ در جزیره هاوایی

جزئیات ملک جدید زاکربرگ

ملک زاکربرگ حداقل ۳۰ اتاق خواب و ۳۰ حمام خواهد داشت. پناهگاه دارای یک فضای نشیمن و اتاق مکانیکی خواهد بود و دارای یک درب بتنی و فولادی “مقاوم در برابر انفجار” است. این عمارت حول دو عمارت با مساحت کل قابل مقایسه با یک زمین فوتبال حرفه ای (۵۷۰۰۰ فوت مربع) است که شامل آسانسورهای متعدد، دفاتر، اتاق های کنفرانس است.
سایر خروجی ها و ورودی های ساختمان های مجتمع دارای درهایی با قفل صفحه کلید و عایق صوتی خواهند بود. در حالی که کتابخانه دارای یک در مخفی یا “کور” خواهد بود. به گزارش رسانه های امریکایی، دوربین ها در حال حاضر «همه جا» هستند. برنامه ها نشان می دهد که یک ساختمان مزرعه کوچکتر به تنهایی بیش از ۲۰ دوربین دارد.

Wired گزارش داده است که قرار است زاکربرگ در این ملک عظیم، کاملا خودکفا باشد. به این معنا که هیچ چیزی و هیچ منابع غذایی و … از بیرون از پناهگاه تامین نشود. در این پناهگاه یا قلعه زاکربرگ، ۱۴۰۰ هکتار وجود دارد که کاملا محرمانه است و کسی از جزئیات آن اطلاعی ندارد.

 

عدم افشای اطلاعات پناهگاه زاکربرگ

نگهبانان امنیتی در دروازه ورودی به تماشا ایستاده و با ATV در سواحل اطراف گشت می زنند. کامیون‌ها مصالح ساختمانی را حمل می‌کنند و صدها کارگر را جابجا می‌کنند. هر کسی که روی این پروژه کار می کند اجازه ندارد در مورد آنچه که می سازد صحبت کند. به گفته چندین کارگر دخیل در این پروژه، تقریباً هر کسی که اطلاعاتی از پروژه را افشا کند اخراج می شود. از نجار گرفته تا برقکار گرفته تا نقاش و نگهبانان امنیتی، همه مشمول یک توافق نامه عدم افشای اطلاعات هستند.

آنها می گویند، این توافق نامه ها رسمی نیستند. اما چندین کارگر ادعا می کنند که همکارانشان به دلیل اشتراک گذاری اطلاعات پروژه حتی یک عکس، در رسانه های اجتماعی، اخراج شده اند. منابع می گویند که گروه های مختلف ساخت و ساز در داخل سایت به پروژه های جداگانه اختصاص داده شده اند و کارگران از صحبت با سایر خدمه در مورد کار خود منع می شوند.

شهر تخیلی زاکربرگ!

در یک منطقه جنگلی مجاور، شبکه ای از ۱۱ خانه درختی به شکل دیسک در نظر گرفته شده است که با پل های طنابی پیچیده به هم متصل می شوند و به بازدیدکنندگان اجازه می دهند از یک ساختمان به ساختمان دیگر عبور کنند و در میان درختان باقی بمانند. ساختمانی در سمت دیگر عمارت های اصلی شامل یک سالن ورزشی کامل، استخر، سونا، جکوزی، شیرجه سرد و زمین تنیس خواهد بود. این ملک با سایر مهمانخانه ها و ساختمان های عملیاتی پر شده است. مقیاس این پروژه نشان می‌دهد که آن چیزی بیش از یک خانه تعطیلات شخصی خواهد بود.

این طرح ها نشان می دهد که دو عمارت مرکزی با تونلی به یک پناهگاه زیرزمینی به مساحت ۵۰۰۰ فوت مربع منشعب می شوند که دارای فضای نشیمن، اتاق مکانیکی و یک دریچه فرار است که از طریق نردبان قابل دسترسی است. در همه جا دوربین‌ها وجود دارد. بیش از ۲۰ دوربین تنها در طرح های یک ساختمان عملیات مزرعه کوچکتر گنجانده شده است. برنامه ریزی شده است که بسیاری از درهای مجتمع با صفحه کلید یا عایق صدا باشند. در پناهگاه زیرزمینی از فلز ساخته می شود و با بتن پر می شود – سبکی که در پناهگاه های مقابله با انفجار رایج است.

منابع : wired

مقالات و مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد.