امروز: سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X

ساخت واکسن تمام ایرانی ویروس کرونا

با گذشت نزدیک به هفت ماه از ورود ویروس کرونا به کشور ،اکنون آیا شاهد ساخت واکسن این بیماری به دست متخصصان ایرانی خواهیم بود؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از هم وطنان ایرانی را درگیر کرده است .

 

واکسن ایرانی کرونا

ساخت واکسن ایرانی کرونا

 

ایرنا نوشت : «کاظم خاوازی» امروز (شنبه) درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: بزرگترین واکسن‌ساز کشور، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است که حدود ۹۵ سال قدمت دارد.

وی اظهار داشت: همکاران ما زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت نسبت به تحقیق در زمینه دستیابی به واکسن اقدامات گسترده‌ای را انجام دادند و واکسن تمام آزمون‌های مرحله حیوانی خود را سپری کرده در حال تهیه مستندات و ارائه آن‌ها به وزارت بهداشت هستند؛ که پس از ارایه این مستندات به وزارت بهداشت که این کار با همکاری و هماهنگی وزارت بهداشت انجام شد، برای فاز اول آزمون بالینی، فاز «کلینیکال ترایل» (clinical trail) آماده می‌شوند که اولین تیمی هستند که وارد این فاز می‌شوند.

خاوازی خاطرنشان کرد: امیدواریم این فاز به زودی سپری شود و شاهد دستیابی به واکسن کرونا در کشور باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تاکنون اقدامات مربوطه با نتایج خوبی همراه بوده و تیم گسترده‌ای از فعالان بخش بهداشت که نظیر آن‌ها در کشور وجود ندارد زیرنظر واکسن و سرم سازی رازی فعالیت می‌کنند به نتایج خوبی دست پیدا کردند.

 

امیدواریم این امر هر چه زودتر محقق شود و شاهد سلامتی همه ی هم وطنانمان در همه نقاط کشور باشیم .

بیشتر بخوانید  جزئیات خبر همکاری ایران و روسیه برای تولید واکسن کرونا
ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد.