امروز: دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
زیت نت

زیت نت

مجله ای برای تمام فارسی زبانان
X
16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

۱۶ مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد + حقایقی جالب درباره این کشور

گردشگری : سوئد یک کشور در حوزه اسکاندیناوی با هزاران جزیره ساحلی و دریاچه های داخلی، همراه با جنگل های شمالی وسیع و کوه های یخبندان است. شهرهای اصلی آن، پایتخت شرقی استکهلم و جنوب غربی گوتنبرگ و مالمو، همگی ساحلی هستند. استکهلم در ۱۴ جزیره ساخته شده است. این شهر دارای بیش از ۵۰ پل و همچنین شهر قدیمی قرون وسطایی، گاملا استان، کاخ های سلطنتی و موزه هایی مانند اسکانسن در فضای باز است.

سوئد با تاریخ غنی و مناظر متنوع، بهشت مسافران و رویای همه عکاسان است. اگر عاشق جاذبه های فضای باز هستید، سوئد مقصدی بسیار مناسب برای سفر می باشد.در این کشور آب و هوای کاملاً تمیز و هزاران هکتار جنگل دست نخورده و بکر و دریاچه های باشکوه برای کاوش وجود دارد که مکانی مناسب برای تور و استراحت  جهانگردی می باشد.

در این کشور جاده های هموار و حمل و نقل عمومی راحت و بدون دردسر ازجمله مواردی است که دل هر مسافری را آب میکند. شهروندان این شهر اغلب خوشرو خوش صحبت هستند. تاریخ حیرت‌انگیز، از مهاجمان بدنام وایکینگ گرفته تا سلسله‌های سلطنتی و دسیسه‌های امپراتوری را میتوان بخشی از جذابیت های تاریخی این کشور دانست.

۱۶ مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

۱. گاملا استن، استکهلم (Gamla Stan, Stockholm)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

شهر قدیمی استکهلم، معروف به Gamla Stan، یک منطقه کوچک است که در اواسط قرن سیزدهم ساخته شده است. در این شهر بخش اعظمی از محوطه به همان شکل اولیه یعنی قرون وسطایی باقی مانده است، اگرچه خانه ها به طور منظم مرمت و رنگ آمیزی می شود اما جذابیت آنها در معماری و در امتداد مسیرهای باریک خیابان های سنگفرش شده در اطراف میدان های آن است، به ویژه میدان اصلی، استورتورگت، که توسط خانه های بازرگانان قدیمی احاطه شده است.

۲. موزه واسا، استکهلم (۲. Vasa Museum, Stockholm)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

موزه واسا (Vasamuseet) در استکهلم محبوب ترین موزه سوئد است که سالانه حدود یک میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. این موزه برای گردشگران از همه ملیت ها پذیرایی می کند و دارای تورهای راهنمای انگلیسی زبان و راهنمای صوتی هستند. بازدید از Vasa، که دارای ۱۰ نمایشگاه جداگانه و چهار کشتی است، به خودی خود یک روز طول می کشد. در سال ۱۶۲۸، کشتی جنگی ۶۴ تفنگی Vasa، در اولین سفر خود غرق شد. این کشتی برای بیش از سه قرن زیر آب های یخی قرار داشت تا اینکه در سال ۱۹۶۱ طی یک عملیات نجات فوق العاده این کشتی به بیرون از آب آورده شد و اکنون بازدیدکنندگانی از سرتاسر جهان برای دیدن این این موزه تاریخی صف می کشند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با روستای آران تهراندشت برای خرید ویلا

۳. کاخ Drottningholm، Lovö

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

قصر دروتنینگهولم (Drottningholms slott)، در جزیره لوو، یکی از میراث جهانی یونسکو است. این شهر در حدود ۱۱ کیلومتری غرب مرکز شهر استکهلم (۴۵ دقیقه با کشتی) قرار دارد. این کاخ که قدمت آن به قرن هفدهم می رسد، اکنون محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی سوئد است.

۴. کانال گوتا، گوتنبرگ به استکهلم (۴. The Göta Canal, Gothenburg to Stockholm)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

کانال گوتا (Göta Channel) که اغلب به عنوان بزرگترین شاهکار مهندسی سوئد توصیف می شود، مربوط به اوایل قرن نوزدهم است و طول آن ۱۹۰ کیلومتر است. این محل اکنون یکی از جاذبه های گردشگری برتر کشور شوئد است و چشم اندازی بی نظیر از قلب سوئد ارائه می دهد.

۵. هتل یخی (Kiruna and the Ice Hotel)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

این هتل زیبا در شمالی ترین شهر سوئد واقع است.خورشید نیمه شب در اینجا از اواسط ماه مه تا اواسط ژوئیه قابل مشاهده است.این شهر که در اصل یک سکونتگاه ، زمانی شروع به توسعه کرد که استخراج سنگ آهن در حدود سال ۱۹۰۰ در آن آغاز شد.

۶. Skansen and Djurgården

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

اسکانسن، قدیمی‌ترین موزه روباز جهان (و یکی از بزرگترین‌های جهان)، دهکده‌ای تاریخی است که از خانه‌ها و مزرعه‌های ریبا و قدیمی تشکیل شده است. این ساختمان‌ها به‌طور منظم از آن زمان حفظ‌ شده و فرهنگ روستایی و شهری را در دوره‌های مختلف از ۱۷۲۰ تا ۱۹۶۰ نشان را می‌دهند.

۷. Visby، Gotland

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

این شهر که غرق در تاریخ قرون وسطی و مملو از کلیساهای ویران شده می باشد، جذابیت زیادی برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان دارد. خیابان‌های سنگفرش‌شده عجیب و غریب در اطراف شهر از دیگر حذابیت های این مکان می باشد.همچنین بسیاری از خانه‌های تجاری قرون وسطایی که با شیروانی‌های پلکانی تزئین شده‌اند، و  برخی از ساختمان‌های چوبی متعلق به قرن‌های ۱۷ و ۱۸ به صورت کاملا دست نخورده از آن زمان به طرز شگفت انگیزی باقی مانده است.

بیشتر بخوانید  آشنایی با روستای آران تهراندشت برای خرید ویلا

۸. تالار شهر استکهلم (Stockholm City Hall)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

یکی از مشهورترین ساختمان‌های سوئد، تالار شهر استکهلم (Stockholms stadshus) است که بین سال‌های ۱۹۱۱ تا ۱۹۲۳ با استفاده از هشت میلیون آجر ساخته شد. این یکی از بهترین نمونه های رمانتیسیسم ملی است که توسط معمار راگنار اوستبرگ طراحی شده است. این برج ۱۰۶ متری با سه تاج در بالای آن قرار از زیبایی های این شهر به شمار می رود.

۹. پارک لیسبرگ، گوتنبرگ (Liseberg Theme Park, Gothenburg)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

لیزبرگ یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بازدید در سوئد است و هر ساله این پارک بیش از سه میلیون بازدیدکننده را جذب می‌کند. این مکان دارای طیف وسیعی از جاذبه‌ها است، از چرخ فلک‌های کودکان و قلعه‌ای افسانه‌ای گرفته تا سواری‌های آدرنالین برای دوستداران سرعت و چهار ترن هوایی بزرگ می باشد.

۱۰. موزه فضای باز فردریکسدال، هلسینبورگ (Kärnan & the Fredriksdal Open-Air Museum, Helsingborg)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

شهر هلسینگبورگ که در نزدیکی دانمارک واقع شده است پر از مکان های تاریخی است. از برجسته ترین ویژگی و نقطه عطف معروف آن، یک برج آجری عظیم به نام کرنان (Kärnan) است که در ابتدا در قرن چهاردهم به عنوان برجک دیدبانی برای قلعه شهر ساخته شد. گردشگران می توانند از ۱۹۰ پله آن بالا بروند تا مناظری خیره کننده از شهر و همچنین پل اورسوند و دانمارک را مشاهده کنند.

۱۱. پل اورسوند، مالمو (Oresund Bridge, Malmö)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

از مرکز شهر مالمو، با ۱۵ دقیقه رانندگی میتوانید به پل باشکوه اورسوند برسید. این سازه که از زمان افتتاح در سال ۱۹۹۹ زمان زیادی نمی گذرد اما همچنان یکی از مراکز دیدنی سوئد به شمار می رود.

بیشتر بخوانید  آشنایی با روستای آران تهراندشت برای خرید ویلا

۱۲. کلیسای جامع اوپسالا (Domkyrka – Uppsala Cathedral)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

کلیسای جامع اوپسالا تاج جواهرات این شهر است که در حدود سال ۱۲۷۰ ساخته شده است. برجسته‌ترین ویژگی‌های بیرونی آن، مناره‌های نئوگوتیک هستند که در اواخر قرن نوزدهم اضافه شدند، و همچنین پنجره‌های شیشه‌ای رنگی می باشد که جذابیت این محل را دوچندان کرده است.

۱۳. سیگتونا (Sigtuna)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

دهکده قایقی سیگتونا که به عنوان اولین شهر سوئد در تاریخ ۹۸۰ پس از میلاد تأسیس شد، در کنار دریاچه مالارن در چشم‌انداز سرسبز آپلند، در شمال استکهلم قرار دارد. تاریخ شگفت انگیز سیگتونا را باید در کلیساهای قرون وسطایی، ویرانه ها، سنگ های رونی و ساختمان هایی که تا به امروز باقی مانده اند، پیدا کنید.

۱۴. مجمع الجزایر استکهلم (Stockholm Archipelago)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

استکهلم اغلب به عنوان “ونیز شمال” شناخته می شود. آب در همه جا وجود دارد و حدود ۳۰۰۰۰ جزیره در مجمع الجزایر شگفت انگیز استکهلم (skärgården) قرار دارند. خانه‌های تابستانی متمایز چوبی قرمز و زرد رنگ زیبایی در این مناطق وجود دارد.

۱۵. پارک ملی آبیسکو (Abisko National Park, Lapland)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

پارک ملی آبیسکو حدود ۷۷ کیلومتر مربع وسعت دارد و به خاطر زیبایی طبیعی بکر و حیات وحش شمال اروپا مشهور است. این مکان عالی برای سفر به ماجراجویی های زمستانی اسکاندیناوی و پیاده روی طولانی تابستانی است.

۱۶. کلیسای جامع لوند (Lund Cathedral)

16 مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد

۱۶ مکان دیدنی زیبا در کشور سوئد + حقایقی جالب درباره این کشور

این کلیسای جامع پربازدید سوئد و یکی از پربازدیدترین مکان‌ها در استان جنوبی اسکانه است. وقتی در مقابل بنای باشکوه رومی با برج های دوقلوی باشکوهش بایستید متوجه خواهید شد چرا. کلیسای جامع لوند (Lunds domkyrka) در حدود سال ۱۰۸۰ توسط پادشاه دانمارکی Canute IV تأسیس شد و قدیمی‌ترین و بهترین کلیسای رومی در سوئد است.

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیت نت ♥ می باشد.